کلاهبرداری | جرم کلاهبرداری و عناصر تشکیل دهنده آن | موارد اثبات جرم کلاهبرداری

کلاهبرداری | جرم کلاهبرداری و عناصر تشکیل دهنده آن | موارد اثبات جرم کلاهبرداری

دسته بندی ها:
شهریور 16, 1395
2642 بار دیده شده
کلاهبرداری

در این پرونده شخصی با همدستی شخص دیگر ، اقدام به کلاهبرداری از طریق فروش زمین مطعلق به دیگری اقدام نموده بود که توانست مال مطعلق به موکل را به فریب ، تملک نماید اما با وکالت آقای کاکاوند شکایت کلاهبرداری از طریق فروش مال غیر علیه هر دو نفر فروشندگان تقلبی مطرح شد که حکم به محکومیت هر دو نفر صادر گردید . 

تصویر دادنامه 1 

تصویر دادنامه 2 

 

در این دعوا موکل آقای کاکاوند ملکی را با سرقفلی از مالک خریده بود و مالک قبلی هم اعلام نکرده بود ملک‌، دارای مستاجر است . مستاجر ملک هم فعال نبود بعد از خرید ملک و تخریب و نوسازی توسط مالک جدید ، وراث مستاجر شکایت کیفری انتقال منافع به غیر را علیه مالک جدید ( موکل ) مطرح نموده بوده اند که با دفاعیات آقای کاکاوند‌، حکم به برائت مالک جدید صادر و در تجدید نظر هم تأیید شد‌. 

تصویر دادنامه 1

تصویر دادنامه 2 

 

در این پرونده شخص موکل در ابتدا به نا حق محکوم به کلاهبرداری ، رد اصل مال و حبس گردیده بود که با اعتراض آقای کاکاوند ( وکیل متهم ) در دادگاه تجدیدنظر ، حکم برائت موکل صادر گردید . 

تصویر دادنامه 

 

No votes yet.
Please wait...
سایر مطالبی که پیشنهاد میکنیم :
دعاوی ملکی | تقسیم بندی انواع دعاوی ملکی | دعاوی ملکی کیفری و حقوقی
ارزیابی و بررسی پرونده

پرونده و نیاز حقوقی خود را ارسال و منتظر دریافت پیشنهادهای کاری و مالی از طرف وکلای موسسه حقوقی عدالت نو باشید

پرسش و پاسخ رایگان

سوالت خود را ثبت کنید تا وکلای موسسه حقوقی عدالت نو بصورت رایگان شما را راهنمایی کنند و از پرسش های سایر کاربران نیز استفاده کنید

مشاوره حقوقی

با بهترین وکیل در موضوع مربوطه مشاوره بگیرید. امکان رزرو مشاوره حقوقی بصورت تلفنی، حضوری و آنلاین در موسسه حقوقی عدالت نو می‌باشد

مدیر سایت
حمید رضا کاکاوند