سپردن سفته - نکات و چگونگی سپردن سفته به کارفرما | موسسه حقوقی عدالت نو

سپردن سفته | نکات و چگونگی سپردن سفته به کارفرما

دسته بندی ها:
مهر 12, 1395
1785 بار دیده شده
سپردن سفته

شرایط سپردن سفته و یا چک به عنوان ضمانت و یا حسن انجام کار به کارفرما چیست؟

روزانه چندین آگهی استخدام منتشر می شود و افراد جویای کار پس از مراجعه با این جمله مواجه می شوند که آیا سفته یا چک می توانی برای حسن انجام کار یا ضمانت بسپری ؟؟؟

در این هنگام بهترین کار چیست ؟

بهترین کار این است که از سپردن سفته یا چک خودداری نمایید اما در بعضی موارد کار و شرکتی که در سر راه شما قرار می گیرد ، ایده آل است و شما نمی توانید از خیر آن کار بگذرید ! حال باید چه کنید ؟

الف) ابتدا باید ازاعتبار شرکت مطمئن شوید. بنابراین مرحله اول سنجش آوازه شرکت است که آیا در حد معقول می توان به این شرکت اعتماد کرد؟ آیا این شرکت پیشینه خوبی دارد یا خیر؟

ب) دومین مورد که از اولی بسیار بسیار مهمتر است توجه به این مطلب است که قرارداد کاری که بین کارگر یا کارفرما یا هر اسم دیگری که دارد، در دو نسخه تنظیم شود که یک نسخه نزد کارفرما می ماند و نسخه دیگر نزد کارگر .

ج) سومین مطلب نیز که نمی توان نادیده انگاشت ، تعهدات طرفین است بدین معنی که کارفرما به طور وضوح شرح وظایف کارگر را بدون هیچ ابهامی در قرارداد نگارش کند و متذکر شود چه مواردی از دید وی عدم حسن انجام کار است و چه مواردی از دیدکارفرما ، تخلف است و از آن سو تعهدات کارفرما نیز از قبیل حقوق و مزایا و… به طور کامل نوشته شود .

د ) پس از توافق بر سر موارد فوق الذکر ، درج مشخصات چک یا سفته در قرارداد است که این سفته یا چک ( با مشخصات کامل آن(ها) و تاریخ )بابت ضمانت حسن انجام کار( به شرح مندرج در قرارداد) خانم یا آقای ….. ، می باشد ضمن اینکه بهتر است کارگر قبل از سپردن سفته یا چک از آن ها یک رونوشت تهیه کند تا مشخصات آن را برای روز مبادا به طور کامل داشته باشد .

نویسنده : غزاله رحیمی فراهانی

No votes yet.
Please wait...
سایر مطالبی که پیشنهاد میکنیم :
مجازات رانندگی بدون گواهینامه
  ارزیابی و بررسی پرونده

  پرونده و نیاز حقوقی خود را ارسال و منتظر دریافت پیشنهادهای کاری و مالی از طرف وکلای موسسه حقوقی عدالت نو باشید

  پرسش و پاسخ رایگان

  سوالت خود را ثبت کنید تا وکلای موسسه حقوقی عدالت نو بصورت رایگان شما را راهنمایی کنند و از پرسش های سایر کاربران نیز استفاده کنید

  مشاوره حقوقی

  با بهترین وکیل در موضوع مربوطه مشاوره بگیرید. امکان رزرو مشاوره حقوقی بصورت تلفنی، حضوری و آنلاین در موسسه حقوقی عدالت نو می‌باشد

  غزاله رحیمی فراهانی
  وکیل پایه یک دادگستری