Wisdom Pets. click for home.

مشاوره رایگان

 •  مدیر سایت
 • |
 •  
 • |
 •  ۶ آذر ۱۳۹۵
 • |
 •  228 دیدگاه
 • |
 •  26493 بازدید

با سلام و احترام

در اقدامی بی نظیر موسسه حقوقی عدالت نو تصمیم گرفته که به سوالات و مشکلات شما هموطنان عزیز که در بخش دیدگاه های همین صفحه مطرح میکنید بصورت رایگان پاسخ دهد

لطفا دقت کنید متن سوال در حد امکان کوتاه و شفاف باشد.

 

با تشکر


دیدگاه‌های کاربران:
 1. هادی بقائی پور

  از دست کارفرما شکایت کردم و طی حکم اداره کار مبلغی جریمه کرد از پرداخت سر باز زد حکم جلب اموال گرفتم ولی حاضر به تسویه حساب نیست
  چطور میتوانم خسارتهای مالی وارد شده در این مدت را روی پرونده بیاورم با چه قانون و ماده ای؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام شما با استفاده از ماده ٥٢٢ قانون آيين دادرسی مدنی می توانيد تقاضای خسارات دادرسی و تاخير تاديه را بنماييد و دادگاه، مطابق شاخص بانك مركزی محاسبه و حكم به پرداخت خواهد داد.

 2. رسول

  سلام بنده ضامن شخصي شدم كه املاكي زيادي دارد و با وجود توان مالي از پرداخت اقساط امتناع نموده و بانك از ضامنين شكايت كرده اموال ايشان اكثرا در رهن قرار دارد آيا با اثبات اينكه وي چند فقره سند ملكي بنام دارد با وجود اينكه در رهن هست ميتوان دادگاه را مجاب نمود كه مازاد اموالش را به نفع بانك توقيف كند آيا در رهن و توقيف بودن مصداق عدم دسترسي وي به اموالش محسوب ميشود

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   ضامن نميتواند به طلبكار امر واجبار كند كه بجای وي به سراغ مديون اصلي برود زيرا ضامن نميتواند بگويد اگر مديون نداد، وي به جای مديون می پردازد چرا كه به محض قبول ضمانت، هيچ قيد و شرطی وجود ندارد اما ميتوان با طلبكار صحبت كرد كه برای وصول حتمی طلبش به سراغ بازداشت اموال مديون اصلی باشد و اگر در رهن است، مازاد را بازداشت نمايد ولی اجبار به پذيرش نيست…

 3. عماد صالحی

  باسلام
  سفته هایی به مبلغ ۱۲۰ م.ت به عنوان امانت وضمانت جهت خریدمنزل به فروشنده دادم اما تعهد کتبی ازمن گرفت که هیچونه ادعایی نسبت به سفته نداشته باشم واین سفته هادرمقابل طلب ازمن گرفته است.بعدازمدتی بین فروشنده وخریدار به قیمت ۹۰ م.ت منزل معامله شد اما فروشنده سفته ها رابرنگرداند.وبعداز۴سال اکنون روی سفته اقدام قضایی کرد واستدلش این بود که جهت انجام کارتجاری سفته ها به او دادم.
  تنها سندم مکالمه ی تلفنی ضبط شده بین من وایشان است که صددرصد ثابت می کند سفته ها امانی هستند.واین cd مکالمات رابه دادگاه دادم اما دادگاه گفت نمیشه به cd استناد کرد.وعلیه من حکم صادرکرد.
  اکنون می خواهم دردادگاه تجدید نظر به cdاستناد کنم واعتراض کنم وبه استناد این cd شکایت خیانت درامانت علیه او کنم .
  لطفا راهنمایی فرمایید.
  اگر بخواهم ازوکیل این موسسه محترم استفاده کنم چگونه باید عمل کنم؟چون بنده شهرستانی هستم واین اتفاق درتهران رخ داده است.
  متشکرم

 4. محسن يگانه

  با سلام ،،بنده بعد از دو سال ازدواج زنم خونه را ترك كرده و ادعا ميكند دختر است و حق حبس دارد ايا ميتونه با ترميم ادعايش را ثابت كند ،،،، اگه بتونه من چيكار بايد بكنم؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   به طوريكه ميدانيم بسياری از خانمها داراي پرده بكارت از نوع حلقوی هستند و اين نوع پرده در بسياري از آنان ، ارتجاعي بوده و حتي در گروهي از بانوان حتما بايد با جراحي برداشته شود . لذا به صرف يك نزديكي دچار پارگي پرده نميشوند اما مانع از اين نيست كه بتوانند در هنگام ازدواج به دروغ اعلام كنند رابطه و نزديكي نداشته اند زيرا حتي اگر دچار پارگی هم كه نشده باشد با آزمايشات پزشكی تحت نظر پزشكی قانونی ميتوان اثبات نمود تاكنون مجامعت صورت گرفته و اين زن، تمكين نموده و حق حبس ندارد . لذا در فرض صحت سوال، ميتوانيد از دادگاه تقاضاي ارجاع امر به پزشكي قانونی را بنماييد تا حقيقت برملا شود

 5. سعید رضا

  سلام
  در سوئد زندگی میکنم بعد از ۱۵ سال زندگی مشترک الان دارم از همسرم جدا میشم طبق قانون مجبورم خونه ایی که خریدم با او نصف کنم ایشون خودشان به من گفته بودن که بعد از فوت پدرشان خانه شان را در کرج کوبیدن وچند دستگاه ساختن ویک دستگاه آپارتمانش شمال ایشان است. وکیل سوئدیم میگوید که اگر بتونیم این منزل را از طریق حقوقی نشان بدهیم ، طلب نصف اون رو بکنیم. آیا راهی وجود دارد که از جایی استعلام رسمی بگیریم راجع به این خانه و یا حتی حسابهای بانکی ایشان در ایران؟ چون ممکن است که خانه را فروخته باشد یا اجاره داده باشد وپولش زدر حسابش باشد .
  با تشکر فراوان

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام البته . فقط تصوير سند اوليه رو اگر داشته باشند يا بنچاق سند يا حداقل دفترخونه اي كه رفتند و سند رو انتقال دادند داشته باشند ما ميتونيم استعلام بگيريم

 6. حسن

  با سلام و درود خدمت شما
  بنده مبلغ ۵۰ میلیون تومان از کسی سفته دارم و می خواستم بدونم اولا هزینه اجرای آن جمعا به تومان چقدر می شود و ثانیا ازطریق دادگاه بهتر است انجام شود یا اجرای ثبت؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   مبلغ دو درصد بابت واخواست سفته كه می شود يك ميليون تومان و ٣/٥ درصد هم بابت ابطال تمبر دادرسي كه می شود ١/٧٥٠/٠٠٠ تومان . ضمنا سفته فقط از طريق دادگاه به جريان ميافتد و مثل چك نيست كه از طريق ثبت هم بتوان اقدام نمود.

 7. سپیده

  پدرم ال ۹۰ وامی دریافت کردند و قبل از تسویه از بانک فوت کردند. ضامن نیز ملکی است که سال ۷۰ به عنوان مهریه به مادرم وکالت داده بودند. وراث بعد از فوت اصل وام را تسویه کردند. ولی بانک همچنان دارد روی جرایم و روزانه جریمه میگذارد.
  ۳ سوال داشتم.
  ۱- ایا جریمه طبق قانون به فرد متخطی تعلق دارد این درست است که برای مرده جریمه صادر شود و تا تاریخ فوت ایشان باید جرایم و وسود بر گردن وراث باشد؟
  ۲- ایا با توجه به وکالت نامه مادرم میتوان یکی از وراث متقبل شود که بدهی بانک را پرداخت کند و از روی ملک برداشته شود؟
  ۳- این را میدانم که وکالت بعد از فوت باطل است . اما پدرم قصد داشت بعد از تسویه وام که ان موقع در رهن بانک بود ملک را به نام مادرم بزنم (مهریه مادرم است) و با توجه به اینکه سالیان سال قبل از اخذ وام این وکالت نامه رسمی تنظیم شده ایا ارزش قانونی دارد؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   هنگاميكه ملكي در رهن بانك گذاشته می شود وثيقه وامی است كه دريافت شده است لذا فوت راهن نيز تاثيری در ملك مورد رهن ندارد و پرداخت وام فقط بابت اصل نيست بلكه اصل و سود متعلقه بايد تسويه شود ضمنا اگر تاخير هم داشته باشد، ديركرد هم به آن تعلق ميگيرد. نكته بعدي اينكه وكالت بعد از فوت باطل است و اگر هر كدام از وراث، دين را تسويه كند ميتواند از ملك بعدا بردارد زيرا ماترك تقسيم نميشود مگر بعد از تسويه ديون آن.

 8. علی ریکی

  سلام ملکی دارایم که در رهن بانک است و قرار است بانک به جهت وصول مطالباتش به مزایده بگذارد و ساختمان سه مستاجر دارد که هر سه رهن کامل هستن ایا بعد از مزایده و فروش پرداخت مبالغ رهن مستاجرها برعهده مالک است یا بانک؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   هنگاميكه ملكي در رهن بانك گذاشته ميشود اگر داراي مستاجر نباشد و بعد از رهن، توسط مالك به اجاره مستاجر هم داده شود در اينصورت بانك، هنگام مزايده ملك، توجهي به اجاره بعدي توسط مستاجر ندارد زيرا قانون هم در برابر بانك براي مستاجر، حقي قائل نيست و هنگام تخليه، مستاجر را نيز بيرون ميكند و مستاجر بايد براي پس گرفتن وديعه خود به راهن ( مالك ) مراجعه كند ولي اگر اجاره مستاجر قبل از سند رهني باشد در اينصورت بانك بايد حقوق مستاجر را به رسميت بشناسد و هنكام تخليه. وديعه مستاجر را به نيابت از طرف موجر به مستاجر بپردازد

 9. محمد جواد

  عرض ادب

  بنده میخوام یک ضامن دارای کسر از حقوق بگیرم و به ایشون چک یا سفته بابت بازپرداخت قسط تسهیلات بدم. با توجه به اینکه اگر به ایشون چک بدم ضمانتی نیست که ایشون چک بنده رو به اجرا بذارن یا خرج کنن بنده چه کاری میتونم انجام بدم که ایشون نتونن از چک ضمانت یا سفته بنده سواستفاده نکنن.

  با تشکر

 10. بهار ب

  با سلام و عرض ادب سوال داشتم در مورد دفتر کاری که اجاره دادیم و مستاجر با میل خود تغییرات انجام داده با این شرط که هزینه های تغییرات به عهده خودش هست و از مالک هزینه ای نمیگیره. و حالا با تمام شدن قرارداد حاضر به پرداخت اجاره ای که تعیین کردیم نیست و درخواست پول تعمیرات رو بیشتر از چیزی که قبلا گفته بوده کرده و تهدبد کرده در غیر این صورت همه تغییرات رو خراب میکنه! و حتی برای قسمتی از تغییرات که پول از صاحب ملک گرفته حالا ادعا کرده که بیشتر از اون مقدار هزینه کرده و خراب میکنه! خواستم بدونم آیا واقعا چنین حقی رو داره؟؟ ممنونم از پاسخگوییتون

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   تعميرات اساسي با موجر و تعميرات جزيي با مستاجر است مگر اينكه شرط خلاف شده باشد اون هم به شرط اثبات و بعد از مكتوب شدن توافق…

 11. لیلا صفری

  با سلام و تشکر از راهنماییهای بی دریغ و بی چشمداشتتون
  ۵سال پیش شوهرم با خیانت و کلاهبرداری من و پسر ۹ماهه ام رو ترک کرد و رفت و از اون زمان نه خرجی برای من داده نه مهریه ی من رو.
  حالا میخام برای پسرم که الان ۶سالشه پاسپورت بگیرم چکار باید بکنم لازم به ذکره که هنوز حضانت طبق رای دادگاه به عهده من هستش.
  سپاس

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   حضانت شامل سرپرستي و نگهداري طفل ميشود و پسر شما تا ٧ سال تمام قمري تحت حضانت شماست ليكن براي خروج طفل تحت حضانت به ماده ٤٢ قانون حمايت از خانواده توجه كنيد :
   صغیر و مجنون را نمی‌توان بدون رضایت ولی، قیم، مادر یا شخصی که حضانت و نگهداری آنان به او واگذار شده است از محل اقامت مقرر بین طرفین یا محل اقامت قبل از وقوع طلاق به محل دیگر یا خارج از کشور فرستاد، مگر اینکه دادگاه آن را به مصلحت صغیر و مجنون بداند و با درنظر گرفتن حق ملاقات اشخاص ذی‌حق این امر را اجازه دهـد. دادگاه درصـورت موافقت با خـارج کردن صغیـر و مجنون از کشور، بنابر درخواست ذی‌نفع، برای تضمین بازگرداندن صغیر و مجنون تامین مناسبی اخذ می‌کند.

 12. سلام
  بنده ۳ دانگ خانه ای را خریداری و وکالت نامه بلا عزل دارم حدود ۱۵ سال است ۶ سال پیش خانه را رهن بانک گذاشتیم و ضامن یک نفر شدیم که ۶ دانگ خانه سه دانگ سه دانگ خانه را به ضمانت یک نفر گذاشتیم. قرار شد کسی که وام گیرندس وام را تا ۵ سال پرداخت کند اما در این مدت بیشتر قسط ها معوق شد و در آخرین مهلت سال ۹۶ از بخشودگی استفاده کرد و وام یعنی باقی مانده قسطها را پرداخت کرد.
  و در حال حاضر سند را آزاد نکرده و بانک هم آزاد نمیکند بانک می گوید چون از بخشودگی استفاده کرده تا استعلام بخشودگی معلوم نشود سند ازاد نمی شود و از وام گیرنده شکایت شده که سند را ازاد کند اما فعلا به نتیجه نرسیدیم و از بانک برای الزام به فک رهن شکایت نکردیم لطفا راهنمایی کنید؟
  و جریان بخشودگی و استعلام بخشودگی به ازاد کردن سند مربوط است یا خیر؟
  سوال دوم : اینکه در سال ۹۵ سه دانگ باقی مانده را از صاحب ملک دوباره خریدم و ۶ دانگ وکالت بلا عزل دارم و میخواهم سند به اسم من شود و در رهن بانک و مشتمل به رهن باشد تا فک رهن به بانک مراجعه کردیم بانک گفت صاحب ملک که به بنده ۶ دانگ را فروخته و وکالت بلا عزل داده است در این بانک ضامن دو نفر دیگر است اما سند خانه را ضمانت نکرده و این دو نفر وام گیرنده وام مشکوک الوصول دارند اجازه ندادند که ما سند را به اسم بزنیم و سند بعده اینکه به نام من بشود مشتمل به رهن بشه گفتن ما نامه نمی دهیم در حالی که این سنده در رهن دو نفر وام گیرنده نیست…خاهشا کمک و راهنمایی کنید چگونه مراحل درست را انجام بدیم که هم سند ازاد بشه و اگرهم ازاد نشد به اسم من بشود و همچنان مشتمل به رهن باشد.
  باتشکر از شما وکلای محترم

  • مدیر سایت مدیر سایت

   باسلام با توجه به اينكه به رهن گذاشتن هر ملك در قبال يك بدهي به بانك مي باشد و هنگامي كه بدهي فرد مديون پرداخت شده باشد لذا از ملك در وثيقه گذاشته شده به موجب قانون مدني حتما بايستي فك رهن به عمل مي آمد . در فرض سوال شما بايد از طريق اظهارنامه رسمي از بانك عامل خواسته شود از پلاك ثبتي شما فك رهن به عمل آيد ، در غير اينصورت از شعبه مورد نظر شكايت خواهد شد .لازم است بدانيد بعد از ابلاغ اظهار نامه به بانك ، هرگونه خسارتي به ملك مورد نظر به وجود بيايد بانك رهن گيرنده مسئول خواهد بود . موضوع بخشودگي ارتباطي به آزاد سازي سند ندارد .
   سوال دوم : در فرض سوال با سرپرستي بانك مربوطه مكاتبه نموده و در صورت اخذ مجوز مي توانيد از طريق دفترخانه ٦ دانگ ملك را به مالكيت شخص مورد نظر نموده و با يك مبايعه نامه از فروشنده جديد بخواهيد ٣ دانگ ديگر به نام شما انتقال پيدا كند .

 13. جواد دهقانی

  باسلام.من ضامن همکارم دربانک مهراقتصادشدم مشارکت مدنی ۱۵۰میلیون تومان درسال۹۴سندملکی دررهن بانک که کارشناسی شده ۲۴۴میلیون سی میلیون هم مسدودکردن پس ازیکسال که زمان تسویه بودش قادربه پرداخت نبودبانک هم قبول نکرداقساطی بشه سررسیدخرداد۹۵بودش بانک اخطاریه داددرمهرماه ۹۵ومن اعلام کردم که خونه رو بزارن اجراکه اون موقع پوشش میداد بانک درسال۹۶ به مزایده گذاشت وخونه روگرفت ۱۸۶میلیون سی میلیون هم مسدودکردن بازم میگه ۱۶۴میلیون بایدبدین سوال من اینه آیابانک قصور نکرده درگرفتن خونه چک من به عنوان ضامن به اجراگذاشتن .بانک چه مدت پس ازسررسیدمجازهست اقدام کنه بنظرم بانک تعمدا جهت گرفتن سودوجریمه بیشتردیر اقدام کرده است و جریمه روپلکانی تا۴۴درصدمحاسبه کردن درصورتی که نرخ وام مشارکت مدنی طبق بخشنامه بانک مرکزی درسال۹۴حداکثر۲۱~۲۲درصدبوده است لطفاراهنمایی بفرمائیدذهنم مشغوله.باتشکرازشما

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام همانطور كه اشاره كرديد ، نرخ سود را به صورت نرخ طود قابل انتظار در انرسال به ٢١ الي ٢٢ درصر تعيين نموده منتهي اگر قرارداد شما بعد از١٣٩٤/٧/٧ باشد نرخ سود پلكاني به ان تعلق نميگيرد ضمنا شما ميتوانيد مستندا به ايين نامه اجراي مفاد اسناد رسمي از طريق دادگاه ، محاسبات بانك را به چالش بكشيد . براي محاسبه قانوني ميزان بدهي به دفتر موسسه مراجعه نماييد

 14. فاطمه صالحي

  سلام من از شخصي به صورت تضمين سفته٩٠ميليوني گرفتم الان ايشون خارج از كشور هستن چطور ميتونم اقدام كنم چقدر زمان ميبره واگر برنگردند چه ميشود

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام ابتدا سفته ها رو واخواست مينماييد سپس به دادگاه محل اقامت وي ميرويد و مطالبه وجه به انضمام خسارات ديركرد و هزينه هاي واخواست را ميدهيد و بعد از قطعيت راي ، انرا اجرا نموده در واحد اجراي احكام هم ممنوع الخروجش نماييد و هم جلب سيار . هر زمان كه به ايران اومد ميتونيد دستگيرش كنيد

 15. کیوان زاده

  سلام میخاسم بدونم بانک که سند خانه بابت وام رهن گرفته در چه صورت میتواند اقدام کند چون قسطهام یکسال باقیمانده و قسط عقب افتاده هم خیلی دارم؟

 16. فاطمه میری

  با سلام ما منزلی را خریداری کرده ایم و ۱۵۰ تومان ان را هم پرداخته ایم و باید ۱۰۰ تومان دیگر بدهیم حالا متوجه شدیم بانک خانه را به تملک خود درآورده و چون ما صاحب اصلی نیستیم از ما قبول نمیکند که بدهی را بدهیم و میگوید یا صاحب خانه بیاید یا وکالت بلاعزل بدهد حالا ما چکار کنیم آیا میتوانیم حکم دادگاه بگیریم و بدهی بانک را بدهیم و خانه را آزاد کنیم

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   هنگاميكه بانك ، ملك را به تملك خود دراورده باشد معمولا قبول ميكند كه ديگري بدهي بانك را بپردازد و ملك را فك رهن نمايند زيرا طبق قانون مدني : پرداخت دين به غير از مديون نيز جايز است يعني حتما نبايد مديون ، دين خود را تاديه نمايد بلكه ديگري هم ميتواند . منتهي اگر از طرف مالك ، اجازه نداشته باشيد در اينصورت بعد از پرداخت دين به جاي مديون ، حق رجوع به وي و مطالبه انچه داده ايد را از وي نداريد مگر اينكه اذن در پرداخت از وي بگيريد

 17. فرزاد

  با سلام سال ۸۷ از بانک اقتصاد نوین ۱۸۰ تومن وام مضاربه گرفتم و ۶ ماه اول سود بانک حدود ۴۵ تومن پرداختم ۶ ماه دوم هم یه بخشی رو دادم ولی به علت کلاهبرداری که ازم شد دیگه نتونستم پرداختی داشته باشم و خلاصه سال ۹۳ ملک با بدهی ۵۳۰ یا ۴۰ تومن رفت مزایده خریدار پیدا نشد و خود بانک ملک رو به مبلغ ۴۶۰ تومن برداشت و بعد از اون هم ۱۳۰ تومن از من طلب کرد که با فروش خانه پدری الباقی رو پرداختم و کل حساب رو بستم ولی از اون سال هنوز نه نامه ای اومده مبنی بر تخلیه و نه حکمی فقط همون سال از دفتر خانه نامه اومد که اگر میتونی ۴۶۰ تومن رو بده و ملک رو بردار همین.میخواستم بدونم الان چه کار میشه کرد ملک هنوز دسته خودم و تخلیه هست آیا امکان اینکه با بنک وارد مذاکره بشم بعد از ۳ سال و الباقی پولش رو بدم و ملک رو بردارم هست یا نه چون نیومدن حتی ملک رو پلمپ کنن؟اصلا کاری میشه کرد؟
  با اون همه بهره ایکه بابت ۱۸۰ تومن از من گرفتن؟
  با تشکر

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   با وجود اينكه ملك شما در مزايده گذاشته شده و بانك ، تملك نموده همين الان هم ميتوان كارشناسي كرد ايا بانك ، زياد گرفته يا خير لذا دادخواستي به طرفيت بانك جهت الزام به حسابرسي با جلب نظر كارشناسي ميتوان دادوراگر بانك ، زياد مطالبه نموده باشد الباقي را ميتوان پس گرفت

 18. سعید تقی لو

  سلام
  چنانچه در مزایده های اجرای ثبت مال مرهونه به بستانکار واگذار شود و مابه تفاوت آن میبایست ظرف دو ماه به حساب ثبت اسناد از طرف بستانکار (خریدار مال مرهونه) واریز شود اگر این استدلال صحیح است چنانچه این مابه تفاوت قبل از دو ماهه واریز نشود این مزایده قابلیت ابطال را دارد؟ لطفا راهنمایی بفرمائید هم چنین هزینه های اجرای ثبت از طرف بستانکار چه موقع بایدواریز شود
  با تشکر

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام منظور قانونگذار نيز همين است يعني از روز مزايده لغايت دوماه اتي . اگر پايان ماه دوم به حساب واريز نشود ، مزايده ابطال و ١٠ درصدي كه خريدار در روز مزايده واريز نموده به نفع دولت ضبط و مزايده ، تجديد ميشود

 19. کریمی

  سلام وممنون از پاسخگویی شما
  ۱-چنانچه در آگهی مزایده عنوان نشده باشد که ملک مورد مزایده دارای مستاجر میباشد آیا قابلیت ابطال مزایده را از طریق دادگاه دارد؟
  ۲- چنانچه از ارزیابی ملک رهنی (بابت ضمانت وام شخص ثالث)مورد مزایده بیش از شش ماه گذشته باشد اما باهمان ارزیابی قبلی در مزایده به فروش رود قابلیت ابطال مزایده را دارد ؟
  ممنون میشم راهنمایی فرمائید

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   در مورد سوال اول خير زيرا عنوان نشدن اينكه مال مورد مزايده داراي مستاجر هست يا خير نميتواند موجبات ابطال مزايده را فراهم نمايد و در مورد سوال دوم اگر ملك از طريق اداره اجراي اسناد رسمي در حال مزايده است ، مدت ان يكسال از زمان كارشناسي تا روز مزايده است اما از طريق دادگاه اگر مزايده صورت گرفته باشد در اينصورت شش ماه از زمان كارشناسي است

 20. محمدی

  سلام – باقبولی طاعات
  چنانچه دراجراییه صادره مبلغ اصل طلب صحیح باشد اما اجور عقب افتاده را اشتباها کمتر نوشته باشند وبرهمین اساس اجراییه صادر ومزایده برگزار گردیده است اما بعد از یکسال از زمان مزایده اجراییه اصلاحی زده وبه راهن هم ابلاغ نگردیده است
  به نظر حضرتعالی راهکاری وجود دارد که مزایده یا اجراییه یا عملیات اجرایی باطل گردد
  لطفا راهنمایی بفرمائید
  باتشکرازشما

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام ، با توجه به اتمام مراحل عملیات اجرایی ، شما می توانید با مراجعه به دادگاه صالح ، تقاضای ابطال عملیات اجرایی را بنمایید .

 21. سعید تقی لو

  سلام وطاعات قبول
  منزلی بوده در چند سال پیش بابت تسهیلات شخصی در رهن رفته است آن شخص هنگامی که ازطربق ثبت کارشناسی منزلش شده ودر روزنامه آگهی شده در قید حیات نبوده است از طرفی آن شخص هم ورشکست شده است وتوقف آن به قبل از تملیک منزل راهن برمیگردد
  ازنظر حضرتعالی چه راهکاری وجود دارد که بتوان اجرائیه ومزایده وتملیک را باطل نمود؟ متشکرم

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   مطابق بند ۲ ماده ۴۲۲ قانون تجارت تادیه هر قرض اعم از حال یا موجل به هر وسیله که به عمل آمده باشد بعد از توقف، باطل و بلااثر خواهد بود و با توجه به رای وحدت رویه شماره ۷۰/۳/۲۸_۵۶۱ که تصاحب اموال تاجر از طریق صدور اجرائیه را نیز نوعی تادیه بدهی ماده ۴۲۳ قانون مذکور می داند ، بنابراین شما می توانید ابطال عملیات اجرایی را از دادگاه درخواست نمایید

 22. حسین پاک اندیش

  با سلام و تقدیر از ایجاد امکان طرح سوال:
  آیا در مورد شکایت ” خیانت در امانت: که قبلا طرح شده و قرار منع تعقیب مشتکی عنه صادرشده و حکم “اعتبارامر مختومه” دارد، میتوان با استناد به اقرارنامه رسمی (محضری) متهم ، مجددا اقامه دعوی نموده و رای مجرمیت او صادرگردد؟ با سپاس

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام ؛ اگر قرار منع تعقیب به استناد فقدان دلایل کافی صادر شده باشد برای بار دوم با کسب اجازه از دادستان محترم حوزه مربوطه ، قابل پیگیری است .

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   اگر قرار منع تعقیب به استناد فقدان دلایل کافی صادر شده باشد، برای بار دوم با کسب اجازه از دادستان محترم حوزه مربوطه ، قابل پیگیری است .

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام ؛ نظر به اینکه قرارداد شفاهی به هیچ‌ عنوان مورد تایید نیست لذا بهتر است که تمامی توافقات خود را به صورت مکتوب بیان نمایید با این توضیح که قراردادی را تنظیم نمایید که اولا به وضوح طرفین قرارداد مشخص باشد . ثانیا موضوع قرارداد بدون هیچ ابهامی بیان شود ثالثا میزان مشارکت و سهم هر یک از طرفین ذکر شود رابعا موارد تخلف هر یک از طرفین به طور جداگانه تصریح شود در این قسمت هر یک از طرفین می توانند برای خود خسارت تاخیر در نظر بگیرند . خامسا نحوه ختم قرارداد و تعیین تکلیف در مورد سود و مشارکت نیز از جمله مسائل مهم قرارداد می باشد .تمامی موارد فوق می تواند در موقع اختلاف برای شما سرنوشت ساز باشد پس به تمامی بندها توجه فرمایید .

 23. شهرام گماسایی

  سلام ،وقت بخیر
  بصورت قولنامه ماشینم رو به خریدار فروختم حالا در روز ی که میخوایم بریم دفترخونه از من خواسته به نام کس دیگری انتقال دهم .که این موضوع با با خریدار در قولنامه مغایرت پیدا می کنه من باید پشت قولنامه چه متنی بنویسم که بعدا برام مشکلی پیش نیاد .ممنون از راهنمایی

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   بهترین راه اخذ اقرار از خریدار است با این توضیح که خریدار در ظهر مبایعه نامه یا در سند جداگانه ( چه به صورت رسمی چه به صورت عادی) اقرار نماید که در کمال صحت عقل و روان به معامله دوم رضایت دارد و خود او چنین اذنی را برای معامله دوم داده است . ضمن اینکه مشخصات کامل هر سه شخص در سند مذکور قید گردد و به امضا و اثر انگشت طرفین برسد .برای اطمینان بیشتر بهتر است که دو نفر را نیز برای تایید این مطلب گواه بگیرید.

 24. عماد صالحی

  سلام
  باتشکراز سایت وراهنمایی خوبتان که واقعا گره گشای اینجانب دریک پرونده ی بانکی شد.سوالی دارم:ملکی داشتم که ۱۲۵ میلیون تومان آن دررهن بانک بودومازادآن را ضمانت بدهکار۳۵میلیون تومانی دردادگاه نمودم.چون بدهکار به تعهداتش عمل نکردودادگاه باکارشناسی ۱۶۰ میلیون تومان درسال۹۲،منزل رامصادره کرد.چگونه می توانم به کارشناس وشرایط مزایده اعتراض کنم؟شرایط مزایده وفروش باچنین حالتهایی چیست؟متشکرم

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   هنگاميكه بانك ، بر روي سند رهني اقدام به صدور اجراييه مينمايد تعيين ميزان بدهي بدهكار سند رهني با بانك عامل ميباشد ولي اگر بدهكار به اين تشخيص اعتراضي داشته باشد ميتواند به دادگاه مراجعه كند و تقاضاي كارشناسي نمايد. حتي اگر ملك مورد رهن به مزايده هم رفته باشد باز هم ميتوان بانك را به دادگاه كشاند و حسابرسي شود آيا زياد دريافت نموده يا خير ؟

 25. ل . ف

  سلام پدرم یک واحد آپارتمان خریداری کرده با وام ۳۰ میلیونی…بعد از سند زدن ، بانک با پدرم تماس گرفته که سازنده ملک سود مشارکت کل آپارتمان که ۱۳ واحد هست ، را پرداخت نمیکند…در حال حاضر که سند بنام پدرم زده شده…آیا بانک میتواند ملک مارا مصادره کند ؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   وقتي ملكي با سند رهني ان فروخته ميشود يعني خريدار جديد، تمام تضامين و تعهدات ملك را در برابر مرتهن ( طلبكار ) پذيرفته لذا از اين حيث نميتوان ايرادي به بانك گرفت نهايتا انچه را كه شما مازاد بر تعهدات به جاي بدهكار اصلي بپردازيد ، بعد از پرداخت ان ميتوانيد به بدهكار يا مديون اصلي مراجعه نماييد.

 26. reza

  من مدتی قبل به فردی مبلغ ۵ میلیون قرض دادم و این مبلغ رو به صورت کارت به کارت به حساب وی واریز کردم و تمامی فیش های واریز رو به اون فرد دادم در حال حاضر هیچ مدرکی جز پرینت حسابم که مشخص میکنه پول به حساب اون نفر ریختم ندارم اما اون فرد با فریب دادن من یک رسیدی که به صورت تایپ شده بود رو آورد و من امضاء و اثر انگشت زدم و تو اون رسید تایپ شده” که من تمام بدهی ام رو دریافت کردم و هیچ شکایت و ادعایی نسبت به این موضوع ندارم” حالا با این وضعیت من دستم به جایی بند است و میتون شکایت کنم؟؟؟ موفق میشم؟؟

 27. ع ج

  سلام خسته نباشید، من یک واحد آپارتمان سال ۹۶ خریداری کردم، که ۱۱۰ میلیون وام مسکن گرفتم و سند ملک در رهن بانک میباشد، که تا امروز هم تمامی اقساط رو پرداخت کردم، که حدود ۱۴ ماه میشه، امسال اعضا تصمیم به ساخت ساختمان کردن، و من سند رو باید فک کنم، شرایط باز پرداخت بانک به چه صورت هست، ویا در ساخت نیازی به فک کردن نیست
  با سپاس

 28. مجتبی عمید

  با عرض سلام.اینجانب آپارتمان موقعیت اداری را به صورت وکالتی به شخصی واگذار کردم که دارای وام ۳۰ میلیون تومان از بانک به نام اینجانب هست. وام در سال ۹۱ دریافت شده و اقساط آن پرداخت نشده است بانک نامه مزایده علیه اینجانب صادر کرده و رقم ۹۰ میلیون رقم کارشناسی ملک اعلام کرده است. با توجه به طلبی که اینجانب از خریدار دارم سند به نام بنده و در اختیار بنده هست اما ملک در تصرف ایشان هست و به اجاره داده اند. با توجه به اینکه وام بانک و سند آپارتمان به نام بنده هست وضعیت من در مقابل بانک و مستاجرین آپارتمان به چه صورت خواهد بود؟ بانک چقدر از ۹۰ میلیون رو بابت وام برداشت میکنه؟ کل مبلغ ۹۰ میلیون کارشناسی ملک به بانک تعلق میگیرد؟ ملک توسط خریدار با وکالت بلاعزل از اینجانب اجاره داده شده است. پرداخت مبلغ رهن مستاجرها از نظر قانون بر عهده من هست به عنوان صاحب سند یا شخص اجاره دهنده؟ با توجه به اینکه طلب هم از ایشان داریم چون به صورت شریک ۵۰ درصد بودند ایشون در ملک. اما تو مدت ۵ سال ملک در تصرف ایشان بوده است. با تشکر

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   طبق ماده ٢٢ قانون ثبت فعلا شما مالك هستيد و بانك، با شما معامله كرده است لذا بدهكار بانك نيز شما مي باشيد. اما ضرري متوجه شما نيست زيرا ملك به توسط بانك به مزايده هم كه برود به حقوق شما خللي وارد نميشود زيرا شما ملك را فروخته ايد. آن مقداري كه از ثمن معامله باقي مانده ميتوانيد دادخواست بر عليه خريدار بدهيد و محكوم به پرداختش كنيد. ضمنا در رابطه با اجاره نيز شما مسئول پرداخت وديعه نيستيد زيرا خريدار جديد به قائم مقامي شما، ملك را به اجاره داده است و خودش مسئول پرداخت وديعه هاي دريافتي است .

 29. الف. ن

  من در سال ۹۰ آپارتمانی را بصورت پیش فروش خریداری کردم و در سال ۹۴ تحویل گرفتم و ساکن شدم ولی مالک با استفاده از رضایتی که از اکثر مالکان واحدها ۱۰ واحد گرفته است یک میلیارد تومان وام در سال ۹۳ بعد از فروش آپارتمان ها گرفته است و انرا پرداخت نکرده است و سند را در رهن بانک قرار داده است و اکنون بانک از طریق ثبت اسناد اخطاریه اورده و اقدام با قیمت گذاری کل ملک و در حال انجام تشریفات مزایده است.
  با توجه به اینکه قیمت حدودی ملک حدو چهار میلیارد میباشد و طلب بانک حدود یک و نیم میلیارد ما ملکین چه اقدامی می توانیم انجام دهیم ؟
  آیا می توانیم با توجه به اینکه ما زودتر از تاریخ رهن بانک قولنامه کردیم جلوی مزایده رو بگیریم؟
  اگر بانک تمام ملک را بفروشد و الباقی را به حساب مالک بریزد تکلیف ما چه میشود می توانیم قبل از واریز الباقی وجه توسط دادگاه جلوی حسابش را ببندیم که نتواند این مبلغ را برداشت کند چون اگر برداشت کند دسترسی به مالک بسیار سخت است و تمام پولمان از بین میرود
  ممنون

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   با توجه به اينكه فروش ملك به شما قبل از تاريخ عقد رهن با بانك بوده لذا زمانيكه بانك، اقدام به تنظيم سند رهني نموده، مالك قبلي، مالكيتي بر ملك نداشته و شما مالك جديد بوده ايد لذا ميتوانيد با استناد به مبايعه نامه خود كه زودتر از سند رهني تنظيم شده از دادگاه، تقاضاي ابطال سند رهني و ابطال مزايده را بنماييد. مجموعه عدالت نو با كادر تخصصي وكالت دعاوي بانكي، اماده پذيرش دعواي حاضر ميباشد.

 30. علي شفيع پور

  سلام، بنده خانه مسكن مهر را بصورت وكالتي فروختم و تعهد محضري هم از خريدار دارم، اما خريدار اقساط خود را پرداخت نميكند. در صورت عدم پرداخت چه اتفاقي براي ضامن اينجانب كه سفته نزد بانك گذاشته بوده ،مي افتد يا اينكه آيا بانك خانه را براي فروش ميگذارد؟ با تشكر

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   ابتدا لازم است که بدانید هنگامی که تسهیلاتی یا وامی از هر یک از شعب بانک دریافت می‌شود شخصی که وام گیرنده است و ملک در رهن گذاشته ، راهن نامیده می شود لذا بانک در هنگامی که اقساط به تعویق می‌افتد هیچ کاری به شخص بعدی که انتقال به نام ایشان داده اید ندارد بلکه بانک شما را می‌شناسند و متعهد نیز شما و ضامن شما می باشید که سفته داده است بنابراین در این صورت ابتدا به ضامن شما و خود شما ابلاغیه و اخطاریه ارسال خواهد شد و در نهایت ملک شما به مزایده خواهد رفت . اما معمولاً چنین است که بانک به کسی که دارای سفته است و ضامن گردیده است خیلی اقدامی نمی نماید زیرا برای بانک مطالبه طلب از طریق اجراییه کشیدن بر روی ملکی که در رهن رفته آسان تر است زیرا به کل وجه خود خواهد رسید اما آن کسی که متضرر می باشد خریدار شماست که به تعهدات خود عمل نکرده و ملک شما که به ایشان انتقال پیدا کرده از طریق بانک به مزایده خواهد رفت و به حقوق شما لطمه ای نخواهد خورد .

 31. ALI

  ba salam man ba yek dosti besorate sherakati bizinesi rah andakhtim ke sahme man 5 donge va ishan 1 dong hala soalam ine ke baraye inke dar ayand moshkeli bara do taraf pish nayad che kare ghanoni bayad anjam dad va hazine cheghadre?
  mamnon az rahnamaiyetan

  • مدیر سایت مدیر سایت

   باسلام
   غالبا در قراردادهای مشارکت بین دو نفر یا بیشتر حتماً باید قرارداد به صورت مکتوب در قالب عقد شراکت نوشته شود و در قرارداد شراکت تمام شروط طرفین یک به یک آن ذکر گردد حتماً یادتان باشد که مدت شراکت را در قرارداد قید کنید سهم هر کدام از طرفین مشخص باشد نسبت سودی که تقسیم می‌شود بین طرفین معین بوده باشد و حتماً در قرارداد نیز ضمانت اجرا برای عدم انجام تعهد از جانب هر یک از طرفین قید شده باشد در نظر داشته باشید پیشنهاد ما این است که برای تنظیم این قرارداد حتماً به نزد یکی از حقوقدان ها یا وکلای دادگستری مراجعه نمایید.

 32. مهدی شیرانی

  خسته نباشید یک راهنمایی میخوام ممنون میشم پاسخ بدید یک موتوری با سن ۱۷ ساله توی پیاده رو میزنه به پدر من و پدرم فوت میشن اول رفتند اعتراض گذاشتند روی پزشکی قانونی که قبول نکردند ازشون بع اومدند رفتند اعتراض گذاشتند روی کروکی که۳ نفره به ما رای دادند حالا دوباره رفتند ۵ نفره گذاشتند و قاضی هم میگه دیگه اخریشه قبلان هم ۳ نفره را گفته بود اخریشه میخواستم بدونم چرا قاضی اینقدر مهربان شدنند که رسیدگی نمیکنند و میخواستم وکیل بگیرم گفت شما نیاز ندارید به وکیل و روال قانونی حق شما محفوضه هی میگه دیه ولی من بخاطر دیه نیست چون خدا رو شکر داریم فقط میخوام بدونم چرا اینقدر کشش میدند و پسره راست راست داره راه میره قضیه چیه لطفان راهنمایی کنید برج ۲ بوده این اتفاق افتاده خواهشن یک راهکاری بدید چکار کنم چون پسره خیلی رو مخم میگفت زدم طول میدم دادگاه رو بعدم دیشو میدم زندانیمم میخرم ممنون از شما خواهشن جواب بدید تشکر از سایت خوبتون ضمنان قاضی هم میگه شما کاری نداشته باشید و پیگیریهم نکنید و ایا میشه کارشناسارو پول بدند رای عوض بشه بازم تشکر قربان شما شیرانی از اصفهان

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   در جرائم راهنمایی رانندگی که منجر به ایراد ضرب و فوت بشود تا ۹ نفره هم انجام می‌شود منتها روش دفاع در مقابل کسی که فقط در پی اعتراض به نظریه می باشد چنین است به بازپرس یا قاضی رسیدگی کننده اعلام می شود این شخص دارای هیچ مدرکی جهت اعتراض به نظریه کارشناس نیست و فقط در اعتراض و ارجاع مراحل بالاتر است زیرا اعتراض به نظریه و تقاضای ارجاع به بالاتر مستند ، به دلیل باید باشد

 33. مهدی مهری

  با سلام و احترام.
  سال ۸۲ به طرف چک داده بودم به مبلغ ۳ میلیون تومن و ادن موقع برگشت خرده بود و سال ۹۰ اقدام کرده بود و حکم پرداخت اومده بود ولی اجرا و جلب صادر نشده بود و بعدا چون اختلاف حساب داشتیم صلح کردیم بدون هیچ رسید و چیزی.والان طرف اومده شکایت کرده دوباره علاوه بر اصل چک و همچنین درخواست تاخیریه نیز کرده؟ ایا از سال ۸۲ تا به امروز میتواند تاخیریه بگیره؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام در مورد چك ، خسارات تاخير تاديه از زمان صدور گواهينامه عدم پرداخت محاسبه ميشود يعني هر زمانيكه دارنده چك ، تقاضاي وصول چك را بنمايد و به علت عدم موجودي برگشت بزند از همان زمان تا يوم الوصول را ميتواند بگيرد

 34. لاله منفرد

  با سلام،
  من و شوهر سابقم در انگلستان زندگی میکنیم. طبق قوانین این کشور از هم جدا شدیم ولی هنوز طلاق ایرانی انجام نشده چون ایشان حاضر نیست مهریه مرا بدهد. من از لحاط مالی بسیار در فشار هستم و قادر به تامین زندگی خودم و بچه هایم نیستم. دلیلش اینست که بل اینکه ایشان درامد بسیار بالایی دارد با تقلب درامد پایینی اعلام میکنند و در نتیجه مقدار بسیار کمی از مخارج بچه ها را میپردازد. دو سال پیش در ایران من برای اخذ مهریه از ایران شکایت کردم و ایشان ممنوع الخروج شد. شنیدم ایشان بزودی قصد سفر به ایران دارند. ایا هنوز این حکم به قوت خود باقی لست یا باید تجدید بشود؟ چطور میتوانم از مقامات قضایی در این مورد سئوال کنم؟
  با تشکر
  لاله

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام در مورد ممنوع الخروجي ظرف شش ماه اعتبار دارد و بعد از ان ، متقاضي ممنوع الخروجي بايد مجددا از مرجع مربوطه تقاضاي تمديد ان را بنمايد در اين زمين ميتوانيد وكالت به يك وكيل دادگستري بدهيد تا ادامه كار رو ايشان انجام دهد . در مورد تقلب در دارايي و اعلام ان به مقامات در انگليس نيز ميتوانيد از يك وكيل در همانجا استفاده كنيد زيرا تقاب در كشورهاي پيشرفته به سهولت قابل كشف ميباشد و مثل خيلي از كشورها قانون جنگل حاكم نيست .

 35. افشین مجتبایی

  با سلام و تشکر دو تا پرسش دارم اگر لطف کنید و راهنمایی فرمایید
  ۱ مستاجر بدون هماهنگی اقدام به تغییرات کوچک و تزیینی داخل منزل کرده برای راحتی خود آیا می تواند طلب هزینه نماید ؟
  ۲ مستاجر بعد از گذشت ۶ ماه به دلیل خرید منزل درخواست فسخ قرارداد دارد با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال هستیم چه مواردی را برای موجر باید جبران نماید از نظر اختلاف قیمت اجاره بها نسبت به سال آینده و هزینه های ورود مستاجر جدید

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام در مورد سوال اول مستاجر اگر هزينه اي براي تعميرات ملك بنمايد و ان تعميرات براي امور اساسي و تعميرات ساختمان باشد با مالك است ولي تعميرات جزيي با مستاجر . اما در مورد تزئينات مثل نقاشي و كفپوش و … به هيچ عنوان نميتوان مالك رو مجبور به پرداخت نمود در مورد سوال دوم ، مستاجر يا مالك ، تا انقضاي مدت اجاره حق برهم زدن اجاره رو ندارند مگر با توافق يكديگر زيرا اجاره از عقود لازم است و به هم نميخورد مگر به تراضي هردو

 36. علی

  با سلام.مطلبی رو در سایت ملاحظه کردم در مورد چک تضمین تخلیه.که اگر موجر در صورت انجام تعهد مستاجر،از پس دادن چک تضمین تخلیه خودداری کند،مستاجر میبایست طرح دعوای حقوقی کند برای پس گرفتن چک.ما ۲ سال پیش مغازه ای رو اجاره کردیم و یک چک را هم بابت تضمین تخلیه به دفتردار پاساژ تحویل دادیم.که در متن چک هم عبارت بابت تضمین تخلیه واحد… نوشته شده بود.و الان یک کپی از آن چک را هم داریم.اکنون پس از گذشت ۲ سال و اینکه میخواهیم آنجا را تخلیه کنیم و قرارداد هم تمام شده،فرزند مالک میگوید که دفتردار قبلی چنین چکی را به دفتردار فعلی تحویل نداده و عملا میگویند مفقود شده این چک.از طرفی هم خود این پاساژ هم مدتی است که دچار مشکلات حقوقی از حیث مالکیت شده و ابهام در مالکیت واحدها وجود دارد.خواستم بدونم که تکلیف ما چیست؟آیا خطر به اجرا گذاشته شدن این چک وجود دارد؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام. در این خصوص می بایست دادخواست حقوقي با موضوع استرداد لاشه چک در محکمه صالح طرح گردد. ولی امکان ارایه چک به بانک منتفی نمی باشد با این حال در صورت پرداخت وجه رقم قابلیت بازگشت دارد. لازم به ذكر است كه استرداد لاشه چك يك دعواي مالي است و بر اساس رقم چك ، سه و نيم درصد بايد ابطال تمبر گردد

 37. علی زمانی

  با سلام
  ۲ میلیون سفته از دوستم دارم. پدرش ضامن شده و پشتش را امضا و اثر انگشت زد. تغییر آدرس دادن و مجهوال مکان هستند. شورای حل اختلاف عیله هر دو شکایت کردم. ابلاغ در روزنامه انجام شد. دادگاه نوبت داده. ولی گفته ۱۵ درصد هزینه خسارت احتمالی بدم. ولی ندارم. باید چطور پیش برم که بتونم بجای ریختن خسارت فیش حقوقی پدرم را ضامن بگذارم؟
  پدرش حقوق بگیر است چطور پیش برم که بتونم از حقوقش پولم را پس بگیرم؟
  با تشکر

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام اگر چنانچه پدر صادركننده داراي امضا ضمانت در ظهر سفته مي باشد و حقوق بگير است ديگر جايي براي نگراني نيست زيرا ابتدا شما بايد مراحل دادرسي رو به پايان برسانيد ان هنگام كه حكم قطعي شد و شما حاكم گرديديد ميتوانيد عليه هردوي انها اجراييه صادر نماييد و در اجراي احكام ، حقوق بازنشستگي پدر را توقيف نماييد و با توجه به اينكه مبلغ كمي است ، با اولين توقيفي احتمالا پول شما را يكجا تصفيه نمايند . موفق باشين كاكاوند

 38. سارا پرستش

  سلام. ما در یک خانه ۳ طبقه زندگی میکنیم.
  طبقه دوم و سوم موافق هستند که منزل رو تخریب کنیم و نوسازی کنیم. اما طبقه اول راضی نمیشن.
  میتونیم شکایت کنیم؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام در اينگونه موارد ابتدا به شوراي حل اختلاف مراجعه ميكنيد و عمر بناي مفيد را و اينكه ايا ساختمان ، مشرف به خرابي است و خطرناك ميباشد را با جلب نظر كارشناس از شورا تقاضا ميكنيد اگر كارشناس تاييد كرد كه ملك ، نياز به بازسازي و تعمير دارد همسايه شما اجبار به انعقاد قرارداد تخريب و نوسازي خواهد شد در غير اينصورت پس از نظر كارشناس و تاييد استحكام بنا ، حكم به تخريب و نوسازي داده نخواهد شد .

 39. نادیا کهزادی

  با سلام
  حذوذا ۱۹ ساله که خارج از ایران زندگی میکنم و مقیم آلمان هستم . به تازگی پدرم از دنیا رفته و خواهر کوچکترم که ایرانه ادعا میکنه که من و خواهر دیگرم که ایران نیستیم هیچ حقی از ارث پدر نداریم و ادعا میکنه با ندادن امضا برای انحصار وراثت ما را از ارث محروم میکنه آیا ایشون چنین اختیاری دارد یا نه ؟یا ادعا یه اینکه پدرمان از عالم غیب با ایشون در تماسه حتی مادرمان را آذیت میکنه و اجازه تماس ما با مادرم را هم نمیده. من چطوری میتوانم وکیل متخصص این امور در ایران پیدا کنم و چگونه میتوانم انجصار وراثت را سریعتر به جریان بندازم تا مادرم از دست ایشون نجات پیدا کنه؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام هيچ اجازه اي و حقي براي خواهرتون كه چنين حرفهايي را زده وجود نداره تازه قانوني داريم كه اگر يكي از ورثه نام بقيه وراث را در انحصار وراثت نياورد كلاهبرداري است و جرم است لذا اصلا نگران ان نباشيد و در زمينه انحصار وراثت ميتوانيد از متخصصان موسسه عدالت نو كمك بگيريد در صورت تمايل ، پيغام بگذاريد

 40. شبنم اسماعيلى

  سلام و ممنون از پاسختون!
  من به سفارت ايران برأى دريافت گذرنامه براى دخترم مراجعه كردم و ايشون ليست مدارك لازم رو به من دادند كه يكى از اونها
  – اصل کارت اقامت معتبر سوئد و کپی آن

  ۳- اجازه نامه رسمی پدر یا سرپرست قانونی برای افراد زیر ۱۸ سال که به تایید دفتر Notarius Publicus رسیده باشد.( در صورت حضور پدر یا سرپرست قانونی در سفارت، نیازی به تایید دفتر Notarius Publicus نمی باشد). و همونطور كه گفتم پدر فرزندم با ما همكارى نميكنن.
  ممنون ميشم مترو راهنمايي بفرماييد.

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   همان تاييديه دفتر در سوئد را بگيريد. زمان آمدن به ايران هيچ مشكلي را براي شما پيش نمي اورد و ايران از چنين مادراني كه فرزندشان را با خود بياورند ولي پدر فرزند معين نباشد كه چه كسي است حمايت ميكند. همچنین به تبع مادر ، تابعييت ايراني هم به فرزند داده ميشود.

 41. حسین عتیقه چی

  موسسه حقوقی عدالت نو

  با درود

  وکالت نامه ای در سوئد از طریق سفارت ایران تنظیم و برای یک وکیل پایه یک دادگستری براساس توافق قبلی ارسال شد. مدارک لازم برای پیگری پرونده حقوقی نیز در اختیار ایشان قرار گرفت. هزینه های اولیه کار از قبیل باطل کردن تمبر وغیره نیز پرداخت گردید (پنج میلیون تومان) پس از مدت کوتاهی ایشان از دسترس خارج شدند و امکان تماس موکل با ایشان مقدور نبود( بمدت ۲ماه). پس از پیگری و تماس های مکرر ، ایشان خاطر نشان کردند
  نقل قول ”این جا ایران است و باید برای ملاقات وکیل از هفته ها قبل ، وقت گرفت” مجددا ایشان از دسترس خارج شدند (این بار بمدت ۶ ماه).
  هیچ اطلاعی از پیشرفت کار در اختیار موکل /موکلین قرار نگرفته و در بی خبری محض میباشند.
  سوال : چگونه میتوان این قرار داد را فسق و وجه پرداختی را پس گرفت ؟

  با سپاس از شما

  • مدیر سایت مدیر سایت

   اگر نسخه اي از قرارداد وكالت را داريد ابتدا از كانون وكلا شماره هاي تماس ايشان رو بگيريد و از ايشان تقاضاي اطلاعات پرونده رو بنماييد در غير اينصورت از طريق شكواييه و ارسال پستي به دادسراي كانون شكايت از وكيلتان نماييد.

 42. شبنم اسماعيلى

  با سلام!
  من خارج از ايران زندگى ميكنم، مطلقه هستم و حزانت قانونى دختر ١٠ ساله أم رأ دارم. (البته اين حزانت ايرانى نيست). قصد سفر به ايران را بهمراه دخترم دارم. طبق قوانين برأى دريافت گذرنامه برأى دخترم رضايت پدرش كه قيم اوست الزامى ميباشد كه متاسفانه وى با من همكارى نميكند. من چگونه ميتوانم حزانت دخترم را بدون حضورپدرش بگيرم كه ديگر احتياجى به اجازه او نباشد. با تشكر

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   دختر ده ساله طبق قانون ايران حضانت ندارد لذا نيازي به همكاري پدرش نيست به راحتي به ايران بياييد و اگر مزاحمت توليد شد به ١١٠ زنگ بزنين .

 43. دانا امیری

  سلام
  پدرم سندی سیم سرب از زمینش دارد که سالها پیش در اختیار کشاورزی قرار داده بود و از او کرایه میگرفت. کشاورز در ان درختهای میوه و گردو کاشت. بعد از مرگ کشاورز زمینها در دست پسرانش افتاده که کرایه نمیدهند و به هیچ وجه حاضر نیستند کنار بیایند. پدرم چکار میتواند بکند. ممکن است ما را راهنمایی کنید؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   اگر اجاره نامه اي در دست هست به استناد همان اجاره نامه به دادگاه مراجعه و عليه وراث وي طرح دعواي اجاره بها رو بنماييد در غير اينصورت به استناد استشهاديه اين اقدام رو بنماييد.

 44. حسين رضائي

  سلام
  مبلغ ١٠٠ ميليون تومن سفته از كسي دارم و در دادگاه اقدام كردم و ايشون أموالي براي توقيف نداره
  ميتونيم حكم جلب خودش رو از دادگاه بگيريم

 45. ر.ص

  سلام، من از یک شرکتی در تهران دو دستگاه اسکاج به مبلغ ۲۴ میلیون تومان خریداری کردم، با تماس قبلی که با شرکت مربوطه داشتم جهت بازدید از شرکت، مرا به زیرزمینی برد که ۳ دستگاه سیم ظرفشویی و یک دستگاه موجود بود و خلاصه با خیلی حرفهای شیرین که کار پر سودی میباشدو من مجوز از طرف فنی و حرفه ای صادر میکنم و به خیلی افراد در اشتغال زایی کمک کردم و مواد اولیه شما را تامین خواهم کرد و تولیدات شما را خریداری می کنم و غیره توانست مرا خام کند و با وجود اینکه میدانستم دستگاهها را بیش از دو برابر گرانتر از بازار میفروشد ولی با توجه به وعده ای که داده بود نگران فروش محصول تولیدی نخواهم بود عقد قرارداد نمودم ، یک هفته بعد از حمل دستگاهها به شهرستان جهت دریافت مابقی پول خود که بیست میلیون نقد به شماره کارتی که داده بود واریز کرده بودم و تحویل دستگاهها، متوجه شدم که یکی از دستگاهها کاملاً کار نمی کند و با توجه به اینکه سر رشته ای از این کار ندارم بعداً متوجه شدم که دستگاه دیگر که تولید میکند بصورت استاندارد کار نمی کند و محصولاتش بی کیفیت هستند. یارو بعد از چرم زبانی که دستگاهها را خودم تست کردم و شما تحویل بگیر و رسید بده . و من هم به محض رسیدن به تهران قطعه معیوب را برات ارسال میکنم . دستگاه دوباره کار میکند . نگران نباش شما که نیت خیرداری و می خواهی اشتغال زایی کنی من هم کمکت می کنم و رفیق نیمه راه نیستم من هم رسید و هم مابقی پول را بصورت چک موعد دار دادم. بعد از دو هفته و بارها تماس بالاخره قطعه که ارسال شد باز هم دستگاه معیوب کار نکرد. و طی تماسهای مکرر و تلگرامی به پشت گوش می انداخت و روزی می گفت من در آذربایجان روزی دیگر می گفت خانواده ام از آلمان امدند و غیره و یا مواد اولیه ای که خریداری کرده بودم را بیش از یک ماه تاخیر آن هم بصورت ناقص بدستم رساند تا بلکه موعد قرارداد به سر آید و نتوانم ازش خسارت بگیرم و یا خدمات پس از فروش ارائه کند، بالاخره با هزار مصیبت با دستگاهی که با کیفیت پایین کار میکرد به مقدار ده هزار اسکاچ زدم بعد از عقد قرارداد برای ایشان ارسال کردم که بعد از دو هفته از اسال ، ایشان فرمودن که تازه به دستم رسیده و با حساب و کتاب من در آوردی یکی دوتا اسکاج را وزن کرد و برایم کمتر از نصف مواد اولیه مصرفی برای اسکاجها را ارسال نمود. من تازه متوجه شدم که یارو تا چه حدی سر من کلاه گذاشته و میگوید که نمتوان همه اسکاچها را کشید فقط دو مورد را به تصادف کشیدم و وزن کردم این شد. من که با یکی دو تن از تولید کنندگان اسکاچ صحبت کردم گفتن چنین چیزی اصلاً به ضرر شماست در بازار چنین محاسبه ای وجود ندارد. الان من ماندم با دستگاههای معیوب و یک کلاه گشاد بر سر و بدهی که به بار اوردم

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   در مورد عيبي كه در دستگاه وجود دارد شما ميتوانستين انرا فسخ كنين و پولتان را پس بگيرين اما الان اين اختيار به علت تاخير شما ساقط شده ولي ميتوانيد با جلب نظر كارشناس ، ارش مبيع معيوب را بگيريد يعني مابه التفاوت صحيح و معيوب

 46. م.خ

  با سلام
  بنده از کسی سفته داشتم پول رو به موقع نداد به جای سفته یک فقره چک از کسی گرفت برای یکماه دیگه به من داد حالا میگه اگر سفته هارو ندی میرم جلوی چک طرف و میبندم
  حالا دوتا سوال:۱-حالا که به جای سفته چک گرفتم عیبی نداره سفته هارو بدم?
  ۲-ایشون میتونه چک و پاس نکنه بره جلوی چک و ببنده?

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام چک بهتر است ولي اگر چک به نام خودش نيست به نام كس ديگري پس خود بدهكار پشت چک را به عنوان ضامن امضا كند.

 47. ع.ن

  باسلام سپاس بیکران از اینکه تجربیات گرانبهایتان را بدون چشمداشتی در اختیار دیگران میگذارید،بنده مبلغی پول به یکی از دوستانم برای کار دادم و سفته گرفتم حالا بعد از یکسال اذیت کردن راضی شده یک چک برای یکماه دیگر بدهد و در ازایش میگوید سفته ها را پس بدهم تا چک را بدهد به نظر شما قبول کنم ،ضمنا چک برای خودش نمیباشد و برای یکی از دوستان مشترکمان میباشد.
  با تشکر فراوان

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   چك بهتر است ولي اگر چك به نام خودش نيست به نام كس ديگري ، پس خود بدهكار پشت چک را به عنوان ضامن امضا كند.

 48. مجتبی جوادیان

  با عرض سلام اگر شخصی ملک خود را برای اخذ تسهیلات بانکی با ذکر مبلغ تسهیلات (یکصد و سی و چهار میلیون و پانصدهزار تومان) در رهن بانک قرار بدهد. بعد از چهار سال با پرداخت چه مبلغی می تواند ملک خود را از رهن خارج نماید.

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   ابتدا نرخ سود بانكي بايد اعلام شود زيرا در قراردادهاي رهني ، نرخ سود متفاوت است تصوير انرا براي موسسه تلگرام كنين .

 49. پریساخوناک

  باسلام ۱۰ سال پیش ازشخصی قطعه زمینی بامشخصات معین خریداری کردم بصورت قولنامه ای درحال حاضرخواهرفروشنده مدعی است که قسمتی اززمین سهم وی میباشدوشاکی شده زمینهای منطقه بصورت قولنامه فروخته میشه برای حفظ حقوق خویش چه اقدامی انجام دهم

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   شما احتياج به اقدامي نداريد اون خواهر بايد اثبات حق و حقوق كند اما ادعاي ايشون با اظهار ترديد يا ادعاي جعل شما بايد همراه باشد . با كارشناسان موسسه درارتباط باشيد .

 50. عبدالرضا فاطمی

  با سلام من با کسی قرارداد بستیم که در حوزه پرورش گاو گوشتی فعالیت یکساله نماییم. متاسفانه بعد از یک سال و فروش گوساله ها فرد متواری شد و شکایت رسمی داده شد. بعد از ۸ سال ابتدا رای بدوی که شامل پرداخت اصل سرمایه و سود ایام مشارکت و هزینه های دادرسی به من شد و دادگاه تجدید نظر هم حکم بدوی را تایید کرد. سئوال این است که به کدامیک از مبالغی که دادگاه تعیین کرده خسارت تاخیر تادیه تعلق میگیرد. با تشکر
  ضمنا دادگاه خسارت تاخیر تادیه را قید کرده است.

دیدگاه تازه ای بنویسید

توضیحات: