Wisdom Pets. click for home.

مشاوره رایگان

 •  مدیر سایت
 • |
 •  
 • |
 •  ۶ آذر ۱۳۹۵
 • |
 •  260 دیدگاه
 • |
 •  26983 بازدید

با سلام و احترام

در اقدامی بی نظیر موسسه حقوقی عدالت نو تصمیم گرفته که به سوالات و مشکلات شما هموطنان عزیز که در بخش دیدگاه های همین صفحه مطرح میکنید بصورت رایگان پاسخ دهد

لطفا دقت کنید متن سوال در حد امکان کوتاه و شفاف باشد.

 

با تشکر


دیدگاه‌های کاربران:
 1. محمد

  باسلام خسته نباشید. بنده میلغ ۱۵۰ میلیون تومان سفته از کسی دارم از روی سفته اقدام کردم وایشون محکوم شد حالا میخواد درخواست اعسار بده. ایشون مغازه داره به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان ولی سند مغازه واسه وام ۱۰ میلیونی در رهن بانک. الان من چیکار کنم سند مغازه ایشون توقیف کنم؟ بادرخواست اعسار ایشون موافقت نکنن؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   شما ميتوانيد مازاد رهني را توقيف كنيد در اينصورت اعسار ايشان رد ميشود و شما ميتوانيد با كسب اجازه و اطلاع از ميزان رهني از بانك ، مزايده بگذاريد و مازاد مبلغ رهن را در فروش ان در مزايده ، برداريد

 2. سیروس خسروی

  با سلام وسپاس
  بعداز بازسازی سالن ورزش مجتمع مسکونی وتغیر وسائل ورزشی صدای
  کوبش وزنه ها ودستگاهها در واحد ما
  از صبح تا بعد از ۱۰ شب اسایش مارا بریده است قبل از باز سازی مشکلی نداشتیم برای الودگی صوتی بیش از حد مجاز از کی وبکجا باید شکایت کرد؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   بايد از طريق شورای حل اختلاف در ابتدا دادخواستی بدهيد جهت تاييد مزاحمت از حق كه همسايه با توليد سرو صدا ايجاد ميكند. در صورت گزارش مامور شورای حل اختلاف ، به دادسرا مراجعه و شكايت مزاحمت از حق مطرح نماييد . ولی بهتر است قبل از هرچيز ، كتبا اظهارنامه هم بدهيد .

 3. محسن جعفرزاده

  با سلام و احترام، پدر من ملكش را چندين سال پيش جهت ساخت واحدهاي مسكوني به سازنده اي با قرارداد ۶۰ به ۴۰ ، داد و بعدا سازنده از شهرداري درخواست جواز اداري تجاري نمود و بابت پرداخت مستقيم هزينه هاي اداري تجاري شهرداري، از بانك شهر وام ميلياردي گرفته و سند ملك را در رهن بانك گذاشته و مالك، رهن گيرنده شده و سازنده بعنوان ضامن چك داده. منتها هيچيك از اقساط را طي دو سال گذشته پرداخت نكرده و ظاهرا بانك در حال صدور اجراييه ميباشد. ضمنا پايان كار اداري تجاري نيز هنوز صادر نشده بعلت عوارض ريلي و احتمالا اين وام. سئوال اين است كه كارشناسي ملك آيا بر اساس اداري تجاري خواهد بود يا مسكوني؟ و ارزيابي ها معمولا چند درصد پايين تر از قيمت واقعي لحاظ ميشود؟ آيا راهكاري براي جلوگيري از ضرر مالك وجود دارد؟ لازم بذكر است مالك به علت كهولت سن و بيسوادي كاملا در جريان دريافت اين ميزان وام قرار نداشته است و به نوعي مورد سوء استفاده واقع شده است. سپاسگزارم.

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   در اين مورد اولا ارزيابی كارشناس بر اساس آنچه كه قابل رويت است انجام می شود و روز اول، مسكونی بوده يا فقط زمين بوده و غيره ملاک نيست ولی در حال حاضر آنچه كه قابل رويت است ملاک می باشد ضمنا كارشناسان معمولا هفتاد درصد قيمت ملک را ارزيابی می نمايند. و در انتها اينكه بايد اسناد و مدارک را ديد تا بهتر بتوان كارشناسی نمود. در صورت تمايل، به موسسه مراجعه نماييد.

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   ملک در وثيقه می باشد و دستور آزادی ندارد تا زمان معرفی محكوم عليه توسط ورثه به دادگاه. و در صورت عدم معرفی، دستور و نامه معرفی زندانی توسط دادستان به ورثه ابلاغ ميشود كه ظرف بيست روز ، محكوم عليه را بياورند در غير اينصورت وثيقه ضبط ميشود.

 4. حسین خدابخشی

  بنده سال ۸۵ وام مسکن گرفتم. بعد از تمام شدن اقساط نامه ای جهت فک رهن زدم که در کمال تعجب بانک مدعی شده اقساط معوقه دارم. در صورتی که بنده آخرین قسط اخرین دفترچه را با سود روز شمار پرداخت کرده ام. چه کاری باید انجام دهم؟ بانک در جواب اینکه چه ماهی بدهکارم پرینتری به بنده داده که تمام روزها اشتباه وارد شده به صورت دستی.

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   در اين مورد به شورای حل اختلاف مراجعه می كنيد خواسته ای با عنوان الزام به تعيين رقم بدهی و محاسبه و حسابرسی با جلب نظر كارشناس رسمی دادگستری در زمينه امور بانكی دعوت مينماييد . اگر نظر كارشناس با ملاحظه اسناد ، اتمام اقساط بود از دادگاه طی دادخواستی ميخواهيد كه بانک ، اسناد و مداركتان را مثل چک و سفته و غيره مسترد نمايد .

 5. mad_alb

  سپاس از حضرتعالی و راهنمایی شما.
  در تکمیل پرسش باید عرض کنم که متاسفانه فقط توافقی کلامی که با مدیر عامل شعب استان انجام شد و موافقت ایشان با خواسته بنده و اعلام مبلغی جهت واریز به دایره حقوقی بوده و هیچگونه قرارداد مکتوبی علیرغم پیگیری مداوم بنده وجود ندارد.
  فقط نامه درخواست اجاره به شرط تملیک بنده به همان تاریخ که ثبت با شماره نامه بدون هیچ دستوری. فیش های واریزی و همچنین درخواست بانک مبنی بر کارشناسی ارزش ملک و پاسخ نظریه کارشناس به بانک وجود دارد.

 6. سیروس خسروی

  ملکی خریدم فروشنده تعهد کتبی برای انشعاب برق باکنتور داد انجام نداد خودم
  پیگیری کردم پرداختهائی کردم طرح دادن برق اماده شده باید باپیمانکارمجاز اداره برق قرار دادبشته شود اگر متعهد حاضر به پرداخت وانجام نشد چه باید بکنم؟

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   انچه داده ايد را ميتوانيد از طريق دادخواست به دادگاه حقوقی بر عليه فروشنده تحت عنوان الزام به ايفای تعهد مالی وصول نماييد.

 7. mad_alb

  باسلام و احترام
  اینحانب سال ۹۲ ملک خودرا جهت ضمانت وام در رهن بانک گذاشته که به خاطر عدم پرداخت اقساط از جانب وام گیرنده سال ۹۶ به تملک بانک درامد.
  بعد از و حدود ۶ ماه قبل بنده با توافقی که با مدیر عامل بانک صادرات استان مبنی بر اجاره به شرط تملیک انجام داده وبه گفته ایشان ملک کارشناسی و ۲۰درصد مبلغ ملک را به حساب بانک واریز کردم.پس از ان بارها به بانک مراجعه و تقاضای قرارداد کرده که هربار بهانه های مختلف قرارداد اماده نبوده.
  حال بعداز ۶ماه و واریز مبلغ و کارشناسی ملک.بانک میگوید قیمت ملک افزایش یافته و میخواهد مجددا کارشناسی و بصورت نقدی بفروشد‌.لطفا راهنمایی بفرمایید چه اقدام قانونی میتوانم انجام دهم.
  با تشکر

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   اگر مكاتباتی كتبا انجام شده باشد ميتوان به آن استناد كرد زيرا شرط ايجاب و قبول شما با آن قيمت و در آن تاريخ بوده است و مبلغی هم واريز شده است لذا ميتوانيد عليه بانک دادخواست الزام به تنظيم سند بدهيد.

 8. رضا نحرابي

  با عرض سلام و خسته نباشيد
  دو طبقه از خانه ما رهن دو بانك است براي وام كه ضامن شديم و گيرنده هاي وام جواب گو نيستند و حاظر هم نيستند قدمي بردارن
  و حال بانك به ما گفت كه ميخوايم جمع كنين خونه رو و ما حدود ١ماه و نيم وقت گرفتيم كه پرداخت كنيم و زمانمون تموم شده و نتونستيم
  ميخواستم بدونم بانك واقعا كي مياد خونه رو جمع ميكنه
  چون داخل سند هنوز ٢/٣ ماهي تا پايان قرارداد وقت داريم
  و اينكه يكي از طبقه ها فقط ٣٠ ميليون ديگه از وام مونده وًگفتند ١٠روز ديگه ميرن مزايده و من گفتم اگه فروخته نشده مجدد مزايده ميشه؟ گفت خود بانك برميداره
  من الان نميدونم چيكار كنم نه زماني كه دارم كافيه براي جور كردن پول نه نميدونم كي قراره بانك تصرف كنه و با چه قيمت كارشناسي تصرف كنه
  چون قيمت خونه تو بازار الان خيلي گرونتر شده

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام از زماني كه مزايده گذاشته ميشود تا زمانيكه ملك توسط بانك در مزايده برداشته ميشود تقريبا دو ماه تا تخليه ان زمان دارد لذا شما مي توانيد به بانك ، تقاضاي استمهال هم بدهيد تا قسط بندي هم بشود

 9. اسماعیل فروغی

  با سلام
  من ملکی را فروخته و خریدار در تاریخ تعیین شده در محضر حاضر نشده گواهی عدم حضور دریافت نموده ام دیگر چه کاری باید انجام دهم.

  • مدیر سایت مدیر سایت

   سلام
   حالا بايد به دادگاه مراجعه نموده و تقاضای مطالبه ثمن معامله را بنماييد بعلاوه خساراتی كه در قراردادتان درج شده است بعلاوه خسارات دادرسی.

 10. حسین

  سلام.
  سوالی پرسیدم منتظر بودم به جواب نرسیدم.سوالم این بود که آیا دلالی کردن بین صاحب سند و زندانی برای وثیقه گذاشتن کاری غیر قانونی هست یا خیر؟ اگه امکانش هست بیشتر توضیح بدین و به ایمیل

 11. بهار سادات

  سلام و احترام
  پارسال یه اپارتمان رهن کردم بعد مدتی متوجه شدم زن مالک بابت بخشی از مهریه خونه رو گرفت الان موقع تحویل ملک هست و با توجه به اظهارنامه بنده جهت تحویل به مالک، ایشون میگه برو از زنم ودیعه رو بگیر البته در آگهی مزایده مبلغ رهن من نوشته شده
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   در مورد موضوع شما جای نگرانی نيست زيرا وديعه ای كه شما به مالک پرداخته ايد محفوظ است و اگر مالک ( شوهر اَن خانم ) وديعه شما را مسترد نكند شما ميتوانيد از مالك جديد ( همسر ايشان كه در مزايده ، ملک را به جای طلبش برداشته است ) بخواهيد كه وديعه شما را بدهد و اين خانم يا هر كس ديگری كه مالک جديد ملک بشود هنگامی ميتواند تخليه شما را بگيرد كه وديعه را به شما عيناً مسترد كند لذا تا وديعه را نگرفته ايد حكم تخليه عليه شما اجرا نخواهد شد .

 12. سوسن جلیلی

  باسلام . خانه پدری به عنوان ارث به من و برادر و خواهرانم رسیده است . الان بعد از مدت ۵سال هنوز به علت مخالفت ۴نفر از ما بفروش نرفته است . این در حالیست که دونفر از وراث بشدت نیاز به پول نیاز دارند اما ۴نفراز وراث حاضر به فروش ملک نیستند . لطفا راهنمایی فرمایید چکار باید کرد . ممنون از شما

  • مدیر سایت مدیر سایت

   با سلام
   هنگاميكه وراث با يكديگر اختلاف در فروش داشته باشند حتي يكنفر از وراث، سهم خود را بخواهد ميتواند از طريق مراجعه به دادگاهی كه ملک موروثی در حوزه اَن قرار دارد از دادگاه دستور فروش بخواهد. اين حكم دادگاه در غالب تصميم قضايی است و غير قابل اعتراض و قطعی است. دادگاه، دستور به فروش ميدهد و در مرحله اجرای احكام نيز كارشناس انتخاب شده و قيمت گذاری ميكند و به مزايده گذاشته ميشود خود وراث هم ميتوانند در روز مزايده به عنوان خريدار حاضر باشند بنابراين به حكم قانون و با اجازه دادگاه فروخته خواهد شد.

دیدگاه تازه ای بنویسید

توضیحات: